Avukata Soru Sor
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

Öncelikle teşekkür etmek istiyorum bir kaç yorum ve cevaplarınızı okudum gerçekten yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ve çok güzel bilgilendiriyorsunuz.

Öncelikle İş arkadaşım icin ( kendi üzerine borçtan dolayı mı ne abonelik yapamıyorum demişti ) benden rica etti bende evine kendi adıma internet yapmıştım ödememiş avukattan mesaj geliyordu, arkadaşa da ulaşamadım evine gittiğimde ise kirasını da ödemeyip kaçmış.Bu durumda ne yapa bilirim ?

Ve ben bunu Türk Telekom’a ispatlasam o evde oturmadığıma dahil başkası kullanıyordu diye ödemek sorundamıyım ?

Yanlış adrese tebligat göndermişler yurtdışında yaşıyorum artık ki buradaki Türk konsolosluğu da bildirildi ikametim avukat bunu görmesi gerekiyor kimlik numaradan öyle değil mi ? buna rağmen Türkiye de eski adresime göndermişler tebligat sayılır mı ?

Ve yurtdışında yeni geldim okuyorum üzerimde hiç birsey yok maaşım dahil yok çalışmıyorum mal beyanında bulunsam diğer süreçler nedir?  avukat gözümü korkutmaya çalışıyor da ve dediğim gibi ellime tebligat geçmediğinden bana çok geç haber verdi ailem böyle bir sarf gelmişti diye mal beyanında bulunma sürem de geçti 7 gün içinde bulunmam gerekiyormuş galiba bu durumda ne yapa bilirim cezası varmış 3 aya kadar  hapis cezası alırsın diyorlar hemen bulunsam düşer mi cezam ?

Ve son olarak avukatı aradığımda ise orayla çözmem gerekiyormuş dedi Türk Telekom zaten direk avukatla görüşemedim bir bayanla görüştüm oda işte borcunuz dosya vs gecikme faizi ile beraber 4200 TL dedi ama eğer ödersem anlaşırsak tüm faizleri sileceğini ve 3600 TL ödemem yeterli olduğunu söyledi kafam almadı Türk Telekom’u aradığımda ana para borcum 2600 TL dendi nasıl oluyorda tüm faizleri sildiğinde borç daha da çıkıyor 3600 TL oluyor 1000 TL fazla söylüyorlar ben uğraşmak istemediğimden dedim ki eğer anlaşırsak ana parayı öderim dedim fazlasını değil oda bana 3600 TL diyince veya yapılandırma yapa bilirim dedi kabul etmedim hayır dedim ödeyemem dedim Türk Telekom’un müdürüyle konuşun dedi taahhüt yapmış olmadım dime okadar çok şey okuyoruz maalesef hukuk büroları yaptıklarını insanın güveni kalmadı bu nedenle soruyorum en son olarak bayana eğer anlaşırsak önce sizden anlaştığımıza dahil bir kart göndermenizi istiyorum dediğim ise biz göndermiyoruz dedi nasıl güvenim şimdi ben.

Yardımı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ediyorum

Saygılar
İcra Takip İşlemleri kategorisinde tarafından

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Başkasının kullandığını ispatlasanız bile durum değişmez.

Tebligat tebligatı alabilececeğiniz herhangi bir yerde yapılabilir. Eski evinizde aileniz tebligatı almamalıydı.

Mal beyanında bulunduğunuz an ceza kalkar.

Vatandaş portal aracılığı ile gerçek dosya borcunu görebilirsiniz
tarafından
243 soru
270 cevap
22 yorum
652 kullanıcı