Avukata Soru Sor
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar Avukat Bey,

Geçen sene çeşitli nedenlerle kredi kartı borcumu ödeyemedim ve banka icra yöntemine gitti. İcra işlemlerini yürüten hukuk bürosu ve banka benimle hiçbir iletişime geçmeden önce aşağıdaki mesajı gönderdi;

... Bankası ... nolu esas sayılı dosyanızdan ötürü .... tarihinde adresten fiili haciz yapılacaktır. Adreste olmamanız durumunda çilingir kullanılarak açılacaktır. Haciz sıranız 5. dir. Bilgi için arayınız.

Mesajı alır almaz iletişime geçtim ve bu konuda bana herhangi bir tebligat gelmediğini söyledim. Bu mesajların prosedür olduğunu ve uyarmak için attıklarını, hala işlem başlatmadıklarını çünkü dosyamın takipte olduğunu söylediler. Biraz daha konuştuktan sonra dosyanız takipte değil dediler. Aynı gün içerisinde ödeme planı oluşturup ilk ödemeyi yaptım. Ancak bana aynı mesajlar durmadan gelmeye devam etti, hem de ödememi bir gün bile geciktirmeme rağmen. Hepsinde de "bugün adresinize haciz işlemi uygunacak sıra numaranız şudur" yazıyordu. Tam 4 defa arayıp bu konudan rahatsız olduğumu ve bana böyle mesajlar atmamalarını rica ettim. Sürekli tamam deyip göndermeye devam ettiler. Geçen ay çok sıkışık olduğum için ödememin bir hafta ertelenmesini rica ettim ve benimle gerçekten çok onur kırıcı şekilde konuştular. O ödemeyi de zamanın da yapıp son iki taksidim kalmasına ve hala hiçbirini geciktirmeme rağmen bugün yine "ödeme olmadığı için adınıza kayıtlı taşınır, taşınmaz bütün varlıklara adresinizde haciz yapılıp işlem masrafları dosya bakiyenizin üzerine eklenecektir" şeklinde mesaj aldım.

Telefondaki tahsildar bunu kasıtlı bir şekilde yapıyor, bundan gayet eminim. Hatta hukuk bürosundan borcumu daha erken kapatabilmek için indirim yapıldığına dair mesaj aldım ve bunun için büyük ümitlerle aradığımda bana zaten indirim yaptıklarını, bir daha indirim olmayacanı gayet sert biçimde söyledi. Bu durum gerçekten benim psikolojimi bozuyor, yaşadığım stresten dolayı iştahım kesiliyor, durmadan hasta oluyorum. Ne para kazanmak için yaptığım işe ne de okuluma dikkatimi veremiyorum. Bugün gelen mesajla birlikte toplam altıncı tehdit oldu bu. Lütfen bana bir yol gösterebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
İcra Takip İşlemleri kategorisinde tarafından

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Şikayet yolunuz açık.once savcılığa gidin sonra polise gidip atılan mesajları tutanak yaptırım tekrar savcılığa gidip şikayet etmelisiniz.

Bunları yapmadan önce bir hastaneye gidip durumu anlatıp uykularım kaçıyor vb ruh sagligim bozuldu diye rapor alın.

O raporunda şikayet dilekçesinde ekleyin .aynı zamanda bu şekilde kasten yaralamadan dava açın.

Sonra baroya şikayet edin.
tarafından
Yaptırımı ne olur?
243 soru
270 cevap
22 yorum
652 kullanıcı