Son Güncelleme:
Ocak 9, 2021

Makalenizi Gönderin, Yayınlayalım
Takip Çeşitleri
Per Page :

İcra takip Çeşitleri İcra hukukunda her alacak bir değildir. Bazı alacaklar ve bazı haklar kanun gözünde daha üstün görünmüştür. Bu sebeple de bir çok alacağa karşılık takip çeşitleri de çoğalmıştır. Örneğin fatura gibi basit bir alacak için yapılacak takip ile bir mahkeme kararında verilen karar için yapılacak takip çeşidi bir değildir. Aynı şekilde bir Çek alacağı da bir borç alınan paradan daha üstün tutulmalıdır. İşte bu sebeple icra takip çeşitleri ortaya çıkmıştır. Haliyle hepsinin de işleyişi ve işlemleri farklıdır. Bu icra takip çeşitleri kategorimiz her takibin farklılıkları baz alınarak hazırlanmıştır.

Kira Sözleşmesinde Süre

Borçlar kanunu’nun kira sözleşmelerini tanımlayan 299. Maddesini daha önce açıklamıştık.  →
1 Görüntülenme : 231

Kira Sözleşmesi

18/05/1955 Tarihli Gayrimenkul Kiraları Hakkındaki kanunun artık yürürlükte olmaması sonrası  →
0 Görüntülenme : 110

İlamlı Takip nedir?

İlamlı takip; görülmüş bir davada ilgili mahkemece verilen karar neticesinde  →
0 Görüntülenme : 134

Senet Nedir ? Senet Nasıl Düzenlenir

SENET NEDİR Senet en az iki kişi arasında düzenlenen ve  →
1 Görüntülenme : 227

Kira Alacağında Yetkili İcra Dairesi

Ülkemizde çok yoğun olarak kullanılan kurum olan kiralamanın çeşitleri var.  →
0 Görüntülenme : 487

İtirazın Kaldırılması Davasında Yetkili Mahkeme

Ödeme emrinin tebliği üzerine 7 gün içinde icra dairesinde yetkiye  →
6 Görüntülenme : 556

İCRA NEDİR ? HACİZ NEDİR ?

Borçlunun alacaklıya ödemekle ya da alacaklı için yerine getirmekle, yapmakla yükümlü bulunduğu bir şeyi ödememesi, yapmaması durumunda, alacaklının başvurduğu adli kuruluş ve kuruluşun yaptığı görev olarak tanımlanan icra hukuku sadece alacaklı – borçlu yani para bakımından değil hayatımızın herhangi bir anında karşımıza çıkabilecek bir hukuki kurumdur.

Bu sitede sizlere genellikle konusu para olan icra takipleri anlatılacaktır. Elimizden geldiğince hem meslektaşlarımızın hemde bu konuda hiç bir bilgisi olmayan sade bir vatandaşın dahi anlayacağı öğreneceği bilgi edineceği şekilde düzenledik sitemizi.

Haciz.org sitesinin güncel kalması için her türlü çabayı sarf edeceğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Sizler de Forum bölümünden yazı ve makaleleriniz ile icra hukukunda bizleri aydınlatırsanız bundan memnuniyet duyarız.

Eksiklerimiz hatalarımız yanlışlarımız olmuşşsa affola. Düzeltebileceğimiz hata ve eksiklerimiz yada önerileriniz için bizimle BURADAN iletişime geçebilir, yardım ve destek almak için sizler gibi diğer insanların da faydalanması amacıyla oluşturduğumuz forumumuza BURADAN ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yapmış olduğunuz yorum vb sitemizde izler bırakan verileriniz ile ilgili gizlilik politikamızı da BURADAN görebilirsiniz.

Sitemizde yayımlanan makalelerimizi KAYNAK GÖSTERİP linkimizi ekleyerek paylaşmanızda hiç bir sakınca yoktur. Aksi durumlarda makaleleri, yazıları kendisininmiş gibi yayınlayan arkadaşlarımız için de her türlü telif hakkımız saklıdır.

Kalebet - Casinoslot giriş -

Kingbetting