9 Konu İcra Takip İşlemleri

İcra daireleri ve icra mahkemelerinde yapabileceğiniz her türlü icra takip işlemin yer aldığı bu kategori de icra dairesinde sizlere lazım gelen her türlü dilekçe ve talepler, satış işlemleri, taahhüt işlemleri gibi konularda yayımlanmış emsal kararlar yada pratik bilgiler konusunda tecrübe edinebilirsiniz.

İcra takip işlemleri her aşamada farklılık göstermekte olup neredeyse her takipte de farklı şekilde ilerlemektedir. Kimi takiplerde henüz tebligat yapılmadan dosya bitmekte iken kimi takiplerde ise satıştan sonra dosya bitmektedir. Bu iki durumda örneğin alınacak harç oranı hemen değişmektedir. Bu ve bunun gibi bir çok icra takip işlemleri için oluşturulan bu kategori sizlere en doğru yolu göstermek için hazırlanmıştır.

Haciz İşlemleri

İcra dairelerinde haciz bürosunun görevine giren haciz işlemleri hakkında genel bilgiler içermektedir. Haciz işlemleri genellikle fiili haciz sırasında yapılacak işlemlerde önemlidir. Haciz nasıl yapılır, prosedür nasıldır, haczin aşamaları nelerdir gibi konulara bu kategorimizden ulaşabilirsiniz!

Destek Al Tümünü Gör

1 Konuyu Gör

Hacze İştirak

Bu konuda yazı yazmaya henüz sıra gelmemiş anlaşılan. Sonra tekrar dener misiniz?

0 Konuyu Gör

İstihkak

Hacizde istihkak iddiası yada istihkak davası ile alakalı bilgi , öneri ve örnek kararların yer aldığı kategorimiz. İstihkak prosödürü ile alakalı herşey bu kategoride

Destek Al Tümünü Gör

1 Konuyu Gör

Tebligat

İcra dairelerinde ve icra mahkemelerinde alacaklının alacağına kavuşmasına, borçlunun kendisini savunmasına başlama seviyesi olan Tebligat icra hukukunun en önemli konularından biridir. Tebligatın geçerlilik koşulları, Usulsüz tebligat, Vekile tebligat gibi dava kazandıran tüm önemli tebligat konularının yer aldığı kategori de ilgili tüm kararlara da ulaşabilirsiniz.

Destek Al Tümünü Gör

1 Konuyu Gör