İcra Takibinden Feragat Dilekçesi/Talebi

T.C.
İSTANBUL ………İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’ne

DOSYA NO :…………………………………….. ESAS

ALACAKLI :

VEKİLLERİ :

BORÇLU :

KONU : Takipten vazgeçme.

AÇIKLAMA :

Yukarıda esas numarası ve tarafları belirtilen müdürlüğünüz icra dosyası ile başlatılan takipten ileride yeniden takip açma hakkımızı saklı tutarak vazgeçiyoruz. Gerekli harcın alınarak dosyadaki mevcut hacizlerin fekkini ve dosyanın kapatılarak takibe konu evrak aslının tarafımıza iadesini ve dosyanın işlemden kaldırılmasını talep ederiz.

Alacaklı Vekili

Av. Mehmet Değirmenci yazdı 26 yazı

2012 Yılı Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Bölümü Mezunu olup, Son 6 yıldır kesintisiz her gün icra işi yapmaktadır. Evli ve 2 Çocuk babasıdır. İcra Hukuku, Tüketici hukuku, Aile Hukuku ve Ceza Hukuku uzmanlık alanıdır. Aydıner Arslan Hukuk Bürosunda Haciz Avukatı olarak çalışmaktadır.
mehmet@mehmetdegirmenci.com.tr Lütfen Mail yada yorum ile iletişime geçiniz. yorum yoluyla iletişime geçmeniz halinde daha hızlı cevap alabilirsiniz.

İcra Takibinden Feragat Dilekçesi/Talebi hakkında 13 yorum var

Cevap ver

Mail adresiniz paylaşılMAYACAK. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Bu sebeple takip etmenizde fayda vardır Yıldızlı alanlar zorunludur *

 1. Volkan dedi ki:

  Avukat bey eski eşim nafaka alamadıgına dayanarak icra başlatmış sonra aramızda belirlediğimiz bir tutarla feragat belgesi imzaladı dosyayı kapattık. Bu açılmış miktara binaen tekrar dava açabilirmi?

   1. Volkan dedi ki:

    Öncelikle teşekkür ederim avukat bey. Yani feragat edilen aylardan sonraki kısımda ödeme eksiği olursa onun için takip yapabilir dogru anladım değilmi feragat öncesi kapandı yani

    1. Volkan dedi ki:

     Avukat bey anlaşmalı boşanma evragımda nafaka 300 TL olup herhangi bir tefe tüfe maddesi yok. 3 yıl için icra dairesinden 18000 + 8000 faiz koydurmuş eski eşim icra dairesince bir hata olabilirmi aksi halde 18.000 6 yıl ödenmemesi durumu demek kaldıki öyle bir durum yok. Bunu 3 yıl almadığına bölersek 390 TL çıkıyorki nafaka artması durumu yok sizce ne yapılmalı nedendir bu durum?

 2. Hülya dedi ki:

  Iyi aksamlar bisey sormak istiyorum nafaka davasi acmistim alamadim icralik oldu .sonra aramizda anlastik icra dava dosyasini nasil iptal ettirebilirim.Bunun icin bir ucret odemem gereklimi.

  1. Ahmet dedi ki:

   Merhabalar Avukat yoluyla icraya şahsı vermiştim 7 gün içinde imzaya itiraz etti dosyayı geri çekip elimde bulunan banka dekontları ile icra takibi başlatmam mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim

 3. Ferhat Kartal dedi ki:

  merhabalar ailemin adına açılmış ilamsız icra takibi var hiç bir belge olmadan açılmış bu davayı bize kağıt gelmediğinden veya haberimiz olmadığından onaylanmış ve faiz yemiş durumda. ama şu anda takibi başlatan kişi ile uzlaşmış durumdayız istediği bedeli almaktan vazgeçmiş ve bizde üzerimizden bu yükü atmak istiyoruz. Davacı takipten vazgeçip komple dosyayı kapatmak isterse bi ücret zorunda kalıyor mu? Kendi rızası ile dosyayı kapatacağını vekalet verdiği hukuk bürosuna iletecek , oluşacak dosya masrafı 200-300 tl arası bi rakam gözüküyor bunun dışında bir ücret çıkarsa ödemeyip devam edeceğini söylüyor. Tam olarak bir bilgi alırsak çok seviniriz. Çok teşekkürler şimdiden , iyi çalışmalar.