Son Güncelleme:
Ocak 9, 2021

Makalenizi Gönderin, Yayınlayalım
İcra Davaları
Per Page :

İcra da karşınıza çıkabilecek tüm davalarla alakalı kategorimiz. Her türlü icra davası, yetki konusu, süresi ve diğer bilgileri örnek kararlar ışığında size sunuyoruz. icra davalarının diğer davalara göre özel farklılıkları vardır. Bu farklılıkların çoğu süreyle alakalı farklılıktır. Örneğin alacak davası adli tatil de görülmezken açtığınız bir icra davası adli tatilde görülebilecektir. Bu kategorimiz de icra davalarını ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

İtirazın Kaldırılması Davasında Yetkili Mahkeme

Ödeme emrinin tebliği üzerine 7 gün içinde icra dairesinde yetkiye  →
6 Görüntülenme : 540

Şikayet Nedir ? Süresi Ne kadardır ? Şikayet Sebepleri Nelerdir ?

İcra da şikayet İcra ve iflas kanunumuza göre icra dairesindeki  →
1 Görüntülenme : 268

İCRA NEDİR ? HACİZ NEDİR ?

Borçlunun alacaklıya ödemekle ya da alacaklı için yerine getirmekle, yapmakla yükümlü bulunduğu bir şeyi ödememesi, yapmaması durumunda, alacaklının başvurduğu adli kuruluş ve kuruluşun yaptığı görev olarak tanımlanan icra hukuku sadece alacaklı – borçlu yani para bakımından değil hayatımızın herhangi bir anında karşımıza çıkabilecek bir hukuki kurumdur.

Bu sitede sizlere genellikle konusu para olan icra takipleri anlatılacaktır. Elimizden geldiğince hem meslektaşlarımızın hemde bu konuda hiç bir bilgisi olmayan sade bir vatandaşın dahi anlayacağı öğreneceği bilgi edineceği şekilde düzenledik sitemizi.

Haciz.org sitesinin güncel kalması için her türlü çabayı sarf edeceğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Sizler de Forum bölümünden yazı ve makaleleriniz ile icra hukukunda bizleri aydınlatırsanız bundan memnuniyet duyarız.

Eksiklerimiz hatalarımız yanlışlarımız olmuşşsa affola. Düzeltebileceğimiz hata ve eksiklerimiz yada önerileriniz için bizimle BURADAN iletişime geçebilir, yardım ve destek almak için sizler gibi diğer insanların da faydalanması amacıyla oluşturduğumuz forumumuza BURADAN ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yapmış olduğunuz yorum vb sitemizde izler bırakan verileriniz ile ilgili gizlilik politikamızı da BURADAN görebilirsiniz.

Sitemizde yayımlanan makalelerimizi KAYNAK GÖSTERİP linkimizi ekleyerek paylaşmanızda hiç bir sakınca yoktur. Aksi durumlarda makaleleri, yazıları kendisininmiş gibi yayınlayan arkadaşlarımız için de her türlü telif hakkımız saklıdır.

Kalebet - Casinoslot giriş -

Kingbetting