menu search
brightness_auto
more_vert
merhaba, 2008 yılında senetle bir ürün almıştık ve bir süre sonra bazı sorular nedeniyle ne yazık ki ödeyemedik ve icralık olduk daha sonra avukat annemin maaşına haciz koydurup alacağını oradan aldı ve 2011 yılı sonuna kadar maaştan kesinti yapıldı. Biz borç bitti diye düşünürken dün UYAP üzerinden dosyanın kapanmamış olduğunu avukatın değişip borcun faizle katlandığını ve yetmezmiş gibi birde ev haczi için talimat verildiğini öğrendik.

Haciz işlemi için geldiklerinde evde bulunan 1 tane bilgisayar alınır mı? Bu bilgisayar iş ve üniversite sınavlara hazırlık amacıyla kullanılıyor. Onun dışında 2.el bir buzdolabı, çamaşır makinesi, 1 tane ocaklı fırın, koltuk takımı ve 1 tane televizyon var. Bilgisayar gerektiğinde haczedilemez diye okudum emin olamadığım için sormak istedim. İcra memurları geldiğinde bilgisayarı kurtarmak için ne yapmamız gerekiyor. Evdeki tek iletişim aracımız bilgisayardır ve kardeşimle serbest meslek yapıyoruz bunun sayesinde para kazanabiliyoruz. Bu borcu ödemeye razıyız ama bize bu borç ile ilgili herhangi bir tebligat veya ödeme emri gelmedi, 10+ yıl süresi geçen ve avukat tarafında bir kez bile haber verilmeyen bu borç için icra ve haciz normalmidir.

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden çok teşekkürler.
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

1 cevap

more_vert
Bilgisayar normal şartlarda artık zorunlu ihtiyaçlardan sayılıyor ama halen belli bir içtihat yok. Bu sebeple bazıları haczederken bazıları haczetmiyor.
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
...