Avukata Soru Sor
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba geçen sene bir spor ayakkabı alışveriş sayfasından kapıda ödemeli ayakkabı sipariş ettim fakat araştırdım ve sayfaya güvenemediğim için iptal edecektm aramaya çalıştım ulaşamadım ve kargo gelmiş ama ödemeli olduğu halde kargocu bırakıp gitmiş haber verilseydi onunla geri gönderecktm.merak ettim azcık açtım bide ne göreyim kocaman erkek ayakkabısı. Almadım yollayın dedim.Arada dokuz ay kadar zaman geçmiş beni dava etmişler. Kargo sebebiyle bana icra başlatılmış. Haciz yapılabilirmiş. Böyle şey mümkün mü ödemem mi lazım almadığım kargoyu bide firma dolandırıcı avukatlarda buna eşlik ediyor bu durum ilerde bana sıkıntı çıkarırmı . E devletten kontrol ediyorum herhangibir dava görünmüyor ne yapmalıyım.
İcra Takip İşlemleri kategorisinde tarafından

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Avukatlara bu kolay dolandırıcı yaftası yapıştıramazsınız. Kötü niyetli avukat var elbet ama 10 katı da iyi niyetli avukat var. Avukat kendisine verilen fatura ve benzeri evrakları hacze koyarlar. Bize gelen evrağın gerçekten bir dolandırıcılık mı alacak mı olduğunu bilemeyiz.

Bu sebeple başlığınızı düzenlemedikçe ne yazık ki size cevap veremeyeceğim.
tarafından
0 0
Bakın araştırdım ve bildiğim var ki bunu söylüyorum. Bu mesajdan sonra beni arıyorlar ve para talep ediyorlar hangi işini doğru yapan avukat doğrudan para talep eder ya da haciz işlemleri başlatacağız diye mesaj atar önceden bir tebligat yapılmaz mı? Aradıklarında firma dolandırıcı diyorum biliyorum diyorlar. Ve birçok kişiye bu şekilde mesajlar yollamışlar sizce bu doğru mu yani bir avukatın yapması gerekenler mi? İster ilginenin ister ilgilenmeyin yine de teşekkürler
243 soru
270 cevap
22 yorum
652 kullanıcı